AKTUALNOŚCI

Wywiad z Bartoszem Umiastowskim

Rozpoczynamy serię wywiadów zarówno z zawodnikami jak i kibicami Farmacji Tarchomin. Na pierwszy ogień nasz pomocnik w trudnych chwilach – Bartosz Umiastowski. Dzięki jego heroicznej postawie w meczu z Dębem Wieliszew (brak karty pamięci do kamery) udało się nagrać kolejny mecz i w naszej bibliotece video nie zabrakło materiału z tamtego spotkania. Bliżej zapewne nikomu nie znany ale to właśnie ten moment, by poznać nowego kibica Farmacji i pechowego rowerzystę.

Cześć Bartosz! Jesteś pierwszą osobą z którą przeprowadzam wywiad. To będzie nasza mała nowość na stronie. Pojawiłeś się na naszym meczu w Krubinie z Rotavią i od tego czasu starasz się regularnie bywać na naszych meczach. Skąd to zainteresowanie B klasą? Z tego co słyszałem jeździsz nie tylko na nasze spotkania prawda?

Niższe ligi są bardziej fascynujące, gdyż są robione z pasji. Nikt nie otrzymuje za żadnych gratyfikacji. Ludzie uczestniczący w tych rozgrywkach poświęcają swój czas wolny, by móc grać na profesjonalnych zasadach. Angażują się finansowo by móc opłacić boisko, sędziego i opiekę medyczną. Jeżdżę również na inne mecze, ale to Farmacja najbardziej mnie urzekła. Drużyna mimo, że zajmuje ostatnie miejsce, zawsze gra do końca. Nieważne, czy jest 85 minuta meczu i przegrywają 4:0. Mają determinację by strzelić chociaż jednego gola.

Gdzie mieszkasz, skąd dojeżdżasz?

Mieszkam od urodzenia w Nowym Dworze Mazowieckim. Z miasta skąd pochodzi legenda futbolu czyli Michał Kucharczyk.

Czyżbyś z Nowego Dworu jeździł na mecze?

Tak, przyjeżdżam te 35 kilometrów na mecze najlepszych lig.

Szacunek! Czym zatem podróżujesz? Samochodem? Autobusem nie jest łatwo dotrzeć w niektóre miejsca 🙂

Zasadniczo komunikacją miejską, chyba że miejsce jest pozbawione połączenia to wybieram się rowerem.

Rower? Wow! Jaka była zatem najdłuższa trasa jaką musiałeś pokonać? Słyszałem, że byłeś którymś wyjazdem rozczarowany ale nie wiem do końca o co chodziło.

Tak, największym rozczarowaniem była podróż do Serocka na mecz miejscowego Sokoła z Rotavią Nieporęt. Trasa miała jakieś 30 kilometrów, a na miejscu okazało się, że goście nie dotarli, wykazali się mniejszym zaangażowaniem ode mnie.

Oj… to musiało boleć… a poza tym? Jeszcze jakieś przygody?

Raczej nie. Poza tekstami lokalnych kibiców kierowanych do sędziego ale to chyba standard 🙂

Od jak dawna oglądasz mecze B klasy?

Od niedawna. Zacząłem wybierać się na mecze od rundy wiosennej.

Skąd zatem zainteresowanie no i co oglądałeś wcześniej?

Wcześniej to tylko ekstraklasa w telewizji, która zaczęła mnie już męczyć. Skąd te zainteresowanie? Sam do końca nie wiem, może wzięło się to stąd, że szukałem miejsca gdzie można przy dobrych okolicznościach napić się piwa.

Jaki był pierwszy mecz na który pojechałeś?

Pierwszy B klasowy mecz to było starcie Coco Jambo vs. Sokół II Serock. Spodobała mi się barowa atmosfera na tym meczu, gdyż duża ilość kibiców zaopatrzona była w butelki z procentami.

Ile, jeśli pamiętasz, spotkań udało Ci się już obejrzeć i czy to była tylko B klasa?

Byłem na, około, 15 meczach. Były to rozgrywki od klasy B do ligi okręgowej.

Jest duża różnica miedzy klasami rozgrywkowymi? Jeśli chodzi o kibiców czy poziom sportowy?

Jedyna różnica jaką zaobserwowałem to tylko liczba sędziów. Poziom rozgrywkowy jest porównywalny, aby do przodu i aby bramka wpadła. Nie byłem na żadnym meczu gdzie frekwencja przekroczyłaby 30 osób.

Kooochany. Zapraszamy na Derby Stolicy “El Klasyko” kartoflicho Coco Jambo – Farmacja. Zobaczysz ile wtedy może być kibiców na meczu 🙂 Najlepszy mecz na jakim byleś?

Najlepszy mecz było to starcie Farmacji z Wisłą Jabłonna. Mecz w którym już w pierwszej minucie Farmacja straciła gola. A poza tym interesująca rozmowa z osobami na trybunach.

Zbierasz jakieś gadżety?

Aktualnie nie, ale może najwyższa pora zacząć coś kolekcjonować 🙂 Nie mogę doczekać się koszulki fanowskiej Farmacji. Z tego co się orientuję, będą chyba hitem sezonu! 🙂

W takim razie na zakończenie. Jakie plany na ten weekend? Czyżby, już tradycyjnie, 8 liga mistrzów?

O godzinie 11 mój pierwszy mecz 4 ligi, Hutnik Warszawa vs pogoń Grodzisk Mazowiecki o 14 Siekierki z Ożarowianką no i o 17 punkt kulminacyjny czyli największe weekendowe widowisko Farmacja vs GKS Dąbrówka.

Dokładnie tak! Zatem zapraszamy wszystkich na 18 kolejkę B klasy! Farmacjo do boju!

Leave a Reply